7 medali Polaków w Mistrzostwach Świata i Europy w 2023 roku

Polscy judocy w 2023 roku zdobyli 7 medali w Mistrzostwach Świata i Europy. Pierwszym Mistrzem Świata Kadetów z naszego kraju został Szymon Szulik, który w sierpniu w Zagrzebiu pokonał 5 rywali i zwyciężył w kategorii -66kg.

Brąz w tych zawodach wywalczyła Zuzanna Banaszewska w wadze +70kg.

Zarówno w juniorskich Mistrzostwach Świata, jak i Mistrzostwach Europy po brąz sięgnęła Martyna Glubiak w kat. -63kg. W holenderskiej Hadze na 3 stopniu podium MEJ stanął także Grzegorz Teresiński +100kg.

Klasyfikowana w światowej czołówce Angelika Szymańska (-63kg) zdobyła swój pierwszy, brązowy medal w ME Seniorek we francuskim Montpellier.

W kategorii młodzieżowców brązową medalistką ME – w niemieckim Poczdamie – została Kinga Wolszczak +78kg.

Czworo Biało-Czerwonych – Emilia Bielawska -57kg, Magda Glubiak -63kg, Zuzanna Banaszewska +70kg, Szymon Szulik -66kg - zajęło 5 miejsce w ME Kadetów, zaś polskich zawodników i zawodniczek zabrakło w gronie medalistów MŚ Seniorów.

W kolejnym tekście podsumujemy starty Polaków wśród weteranów i judo kata.