Lipiec 2019

PE Juniorów w Poznaniu: Wojciech Kordyalik - test sprawdzający formę

- Ostatnie dwa miesiące to sporo zgrupowań i campów, dlatego Puchar Europy Juniorów w Poznaniu (3-4 sierpnia) traktuję jako test sprawdzający formę na prawie półtora miesiąca przed Mistrzostwami Europy w Finlandii - mówi występujący w kategorii +100kg Wojciech Kordyalik.

Niedawno trener kadry Marek Kręcielewski mówił, że kwalifikację na ME mają zapewnioną Adam Stodolski (-73kg), Jakub Pankowski (-81kg) i Wojciech Kordyalik (+100kg), ale szansę mają jeszcze inni zawodnicy.

PE Juniorów w Poznaniu: Kinga Wolszczak - pracuję nad nowinkami taktycznymi

- Skupię się m.in. na nowinkach w rozwiązaniach taktycznych, jednak ze względu na trwający ciężki okres przygotowawczy nie zamierzam eksperymentować z nowymi technikami - mówi przed Pucharem Europy Juniorek w Poznaniu (3-4 sierpnia) bardzo dobrze spisująca się w tym sezonie Kinga Wolszczak (+78kg).

17-letnia judoczka WKS Śląsk Wrocław zdobyła złoty medal PEJ w Maladze, srebrny w Lignano i brązowy w Atenach. Występ w Poznaniu będzie kolejnym sprawdzianem formy przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy Juniorek w Finlandii.

Trener Mirosław Błachnio - życzyłbym sobie więcej takich debiutów jak Tomera Golomba

W debiucie w reprezentacji Polski Tomer Golomb (-60kg) zdobył brązowy medal podczas Grand Prix w Zagrzebiu. To był dla niego także debiut w zawodach tej rangi i pierwszy międzynarodowy występ w seniorskiej karierze. - Życzyłbym sobie więcej takich debiutów - mówi Mirosław Błachnio, główny trener naszej kadry.

Jacek Gemza Mistrzem Europy Weteranów na Wyspach Kanaryjskich

57-letni Jacek „Azja” Gemza zdobył złoty medal Mistrzostw Europy Weteranów w kategorii -100kg (grupa wiekowa M6). Turniej odbył się w mieście Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Brązowy krążek wywalczył Sławomir Kamiński (-100kg, M5).

Na wyspie Gran Canaria gliwiczanin Jacek Gemza, aktualny Mistrz Świata Weteranów, wygrał wszystkie 3 walki, a jego rywalami byli kolejno Hiszpan Jose Manuel Gutierrez Martin, Niemiec Eyeup Soylu i kolejny judoka gospodarzy Juan Antonio Prado Ballestero.

Grand Prix w Zagrzebiu: coraz lepsza forma Beaty Pacut

Po świetnym występie i brązowym medalu Tomera Golomba (-60kg) w pierwszym dniu Grand Prix w Zagrzebiu, w niedzielę blisko podium znalazła się Beata Pacut (-78kg). Pokonała m.in. byłą Mistrzynię Świata oraz Europy Marhinde Verkerk i zajęła ostatecznie 5 pozycję.

Grand Prix w Zagrzebiu: bajkowy początek Tomera Golomba

Znakomity debiut Tomera Golomba (-60kg) w reprezentacji Polski! Urodzony w Izraelu judoka UKJ 225 Warszawa wygrał dziś w Zagrzebiu m.in. z byłym Mistrzem Świata Boldbaatarem Ganbatem i zdobył brązowy medal w turnieju Grand Prix w Zagrzebiu.

Grand Prix w Zagrzebiu: ostatni start przed Mistrzostwami Świata

Na miesiąc przed Mistrzostwami Świata w Tokio, nasi judocy startować będą w Grand Prix w Zagrzebiu. Łącznie wystąpi 19-osobowa reprezentacja Polski. Na liście uczestników jest 558 zawodników i zawodniczek z 87 krajów. Rywalizacja potrwa od 26 do 28 lipca.

PE Juniorów w Poznaniu: ważny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy

Puchar Europy Juniorów w dniach 3-4 sierpnia w Poznaniu będzie dla wielu judoków ze Starego Kontynentu ważnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które we wrześniu odbędą się w Finlandii. W stolicy Wielkopolski wystąpi ponad 50 Polaków, w tym kadrowicze i przedstawiciele klubów, np. 10-osobowa ekipa KS Akademia Judo Poznań.

Tomer Golomb oficjalnie zadebiutuje w reprezentacji Polski

W najbliższy piątek 26 lipca Tomer Golomb (-60kg) oficjalnie zadebiutuje w reprezentacji Polski podczas zawodów Grand Prix w Zagrzebiu. Judoka urodzony w Izraelu ma szansę na start w kadrze Biało-Czerwonych w Mistrzostwach Świata w Tokio.