Październik 2020

Informacja w sprawie odwołanych zawodów z kalendarza PZJudo

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że anulowane są następujące turnieje z kalendarza PZ Judo na rok 2020.
Organizatorzy ze względu na pandemię koronawirusa rezygnują z tegorocznej edycji turniejów i randori międzynarodowego:
1. Międzynarodowy Mistrzostwa Oleśnicy - 21-22.11.2020 r.
2. Randori Międzynarodowe w Oleśnicy - 23-25.11.2020 r.
3. Judo Baltic Cup - 5-6.12.2020 r.
4. Randori Międzynarodowe w Gdyni - 7-8.12.2020 r.

Załączamy aktualizację kalendarza imprez.

Trener Mirosław Błachnio: nasz skład ustalony, a Czesi zdeterminowani

- Skład mamy ustalony, ale czy uda się pojechać i wystąpić w Pradze – tego nie wiem. Wiem natomiast, że Czesi są zdeterminowani, aby przeprowadzić Mistrzostwa Europy, a pomaga im rząd – mówi Mirosław Błachnio, trener reprezentacji Polski.

Mistrzostwa Europy były kilkakrotnie przekładane, jednak Czesi robią wszystko, by w dniach 19-21 listopada doszło do rywalizacji o medale. W podobnych terminach planowane są mistrzostwa Panamerykańskie w meksykańskiej Guadalajarze oraz mistrzostwa Azji i Oceanii w Ułan Bator.

MME w Poreczu: w składzie Szymańska, Wróblewska i Golomb

Mistrzowie Polski Seniorów Angelika Szymańska -63kg, Eliza Wróblewska -70kg i Tomer Golomb -60kg znaleźli się w składzie reprezentacji Biało-Czerwonych na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które w dniach 9-10 listopada mają się odbyć w chorwackim Poreczu.

OOM i MP Kadetów w Zamościu: Tomasz Jopek – pod dyktando faworytów

- Faworyci potwierdzili klasę, a z nowych osób bardzo dobrze pokazał się np. Rafał Kotlewski (-81kg). Były też niespodzianki in minus, ale w sporcie zdarzają się też porażki – mówi Tomasz Jopek, trener główny kadry narodowej kadetów po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski w Zamościu.

Agata Ozdoba-Błach: obostrzenia w Budapeszcie były duże

Po pierwszym turnieju Grand Slam w Budapeszcie w czasie epidemii koronawirusa Agata Ozdoba-Błach (-63kg) przyznała, że była pod wrażeniem organizacji. - Nie było łatwo przeprowadzić te zawody, bo obostrzenia były duże, ale cieszę się, że mogłam tam wystąpić – dodała wrocławianka.

Informacja d/t spotkania Pełnomocnika Zarządu PZ Judo d/s Osób Niepełnosprawnych Tomasza Gadaj i Dyrektora Sportowego PZ Judo Adama Maj z trenerami ON w dn. 17.10.2020 w Elblągu

Polski Związek Judo uprzejmie informuje, że w dniu 17.10.2020 roku w Elblągu podczas Otwartych Mistrzostw Polski Osób z Niepełnosprawnościami w judo – XXII Elbląg Cup - odbyło

Martyna Glubiak: bardzo dobrze czuję się w roli faworytki

17-letnia Martyna Glubiak (GKS Czarni Bytom) potwierdziła bardzo dobrą formę i zdobyła złoty medal w wadze -63kg podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów w Zamościu. – Bardzo dobrze czuję się w roli faworytki – mówi utalentowana judoczka.

Przed 2 tygodniami Martyna Glubiak zdobyła srebrny medal w Otwartym Pucharze Europy Kadetów w Szczyrku, gdzie w finale uległa Słowence Kai Schuster. Z kolei pod koniec września zwyciężyła w Pucharze Polski w podwarszawskim Piasecznie. A teraz wywalczyła złoto w MP rozgrywanych na Lubelszczyźnie.