Listopad 2020

Mistrzostwa Polski Młodzieży U23: Angelika Szymańska złotą medalistką

Kolejny sukces w wadze -63kg odniosła 21-letnia Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek). Po zdobyciu srebrnego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Chorwacji i zajęciu 5 pozycji w Mistrzostwach Europy Seniorów w Czechach, dzisiaj zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Młodzieży U23 w Józefowie.

W turnieju wzięło udział 115 judoków i judoczek. Faworytka kategorii -63kg Angelika Szymańska wygrała w ćwierćfinale z Aleksandrą Butlewską (SGKS Wybrzeże Gdańsk), w półfinale z Katarzyną Śmietaną (MKS Juvenia Wrocław) i w finale z Barbarą Fałtynowicz (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

PRZETARG NIEOGRANICZONY na sukcesywną dostawę odżywek 2021

Szanowni Państwo,
POLSKI ZWIĄZEK JUDO OGŁASZA PRZETARG NIEOGRANICZONY na sukcesywną dostawę odżywek w 2021 roku.

Przetarg nieograniczony na wybór podmiotu (agenta) do obsługi podróży zagranicznych zawodników, trenerów i innych osób współpracujących z Polskim Związkiem Judo w 2021 roku.

POLSKI ZWIĄZEK JUDO OGŁASZA PRZETARG NIEOGRANICZONY

W sobotę Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w Józefowie

Po serii startów w Mistrzostwach Europy w poszczególnych kategoriach wiekowych, w najbliższą sobotę 28 listopada w podwarszawskim Józefowie odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Z kolei od 1 grudnia kadrowicze trenować będą w COS-ie w Szczyrku.

W tym miesiącu Biało-Czerwoni wystąpili z sukcesami w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w chorwackim Poreču oraz Mistrzostwach Europy Seniorów w Pradze. Biało-Czerwoni wywalczyli łącznie 3 krążki – złoty, srebrny, brązowy oraz mieli jeszcze 5 szans na brązowe medale.

Mirosław Błachnio: coraz więcej Polek w czołówce europejskiej

- Medalu nie zdobyliśmy, ale pozytywem są dwa miejsca piąte i jedno siódme. Coraz więcej polskich judoczek jest w czołówce kontynentu - mówi Mirosław Błachnio, trener reprezentacji Polski po Mistrzostwach Europy w Pradze.

Walki o brązowe medale przegrały Angelika Szymańska (kategoria 63 kg, Olimpijczyk Włocławek) i Beata Pacut (78 kg, Czarni Bytom), zaś na siódmej pozycji uplasowała się Julia Kowalczyk (57 kg, Polonia Rybnik), trzecia zawodniczka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Tokio.

Beata Pacut: cieszę się ze startu, jest niedosyt z wyniku

- Czuję niedosyt, bo nie zdobyłam medalu. Przede wszystkim cieszę się, że zawody się odbyły, a ja – po długiej przerwie – mogłam w nich wystartować – mówi Beata Pacut, która zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Europy w Pradze w kat. -78kg.

Mistrzostwa Europy w Pradze: stracona szansa Beaty Pacut

Beata Pacut (-78kg) była o krok od zdobycia medalu Mistrzostw Europy w Pradze. Po efektownej wygranej w repesażu z Rosjanką Aleksandrą Babintsevą, w pojedynku o brąz przegrała po walce trwającej 5.14 min z Chorwatką Karlą Prodan.

Polce nie udało się zrewanżować Chorwatce za porażkę także o brąz podczas ubiegłorocznych zawodów Grand Prix w Zagrzebiu.

Listy osób zgłoszonych do uczestnictwa w zgrupowaniu w Szczyrku 1-8.12.2020 r. KN Seniorów oraz KN U23

Informację na temat udziału (potwierdzenie lub rezygnację) należy przesłać do dnia 24.11.2020 r. do godz. 12:00 na adresy mailowe: judo-mirek@wp.pl oraz szkolenie@pzjudo.pl

Dodatkowe informacje dotyczące zgrupowania:

Mistrzostwa Europy w Pradze: Angelika Szymańska blisko medalu

To kolejne bardzo dobry występ Angeliki Szymańskiej (Olimpijczyk Włocławek). Po zdobyciu tytułu Młodzieżowej Wicemistrzyni Europy w wadze -63kg, dziś doszła do walki o brąz podczas ME Seniorów. W decydującym pojedynku przegrała przez waza-ari z urodzoną w Bełchatowie reprezentantką Niemiec Martyną Trajdos. Nasza reprezentantka zajęła 5 lokatę. Wczoraj Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik) była 7 w kategorii -57kg.