Listopad 2021

Powołanie na zgrupowanie szkoleniowe w COS Spała - grudzień - KN Sen. i KN U23

Szanowni Państwo,

Potwierdzenie udziału w akcji szkoleniowej należy przesłać do dn. 02.12.2021 r. do godz. 12:00 na adresy mailowe:
szkolenie@pzjudo.pl oraz p.zagrodnik@pzjudo.pl

Marek Kręcielewski: będę starał się maksymalnie wspierać Rashada Hasanova

- Będę starał się maksymalnie wspierać Rashada w codziennej pracy – mówi Marek Kręcielewski, trener reprezentacji Polski Juniorów, który jest najbliższym współpracownikiem nowego selekcjonera Kadry Narodowej Seniorów Azera Rashada Hasanova.

Powołanie na zgrupowanie szkoleniowe w COS Spała - grudzień - KN Juniorka i KN Junior

szkoleniefrkf@pzjudo.pl oraz jackow69@wp.pl (juniorki) i judomarek@gmail.com (juniorzy)

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek: Szymon Szulik z drugim tytułem

Szymon Szulik (Polonia Rybnik) powtórzył sukces z Poznania i na tatami w Pile sięgnął po drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski Młodzików. W ubiegłym roku zwyciężył w kategorii -60kg, a teraz triumfował w -66kg.

Szymon jest młodszym bratem Dawida Szulika, brązowego medalisty tegorocznych Mistrzostw Europy Kadetów w wadze -73kg. W finale dzisiejszych zawodów Szymon Szulik wygrał z Błażejem Czupkowskim (MKS Juvenia Wrocław).

Grand Slam w Abu Dhabi: dobry występ Aleksandry Kalety

Aleksandra Kaleta (-52kg) zajęła 5 pozycję w zawodach Grand Slam w Abu Dhabi. Poprzednio walczyła o medal w turnieju tej rangi – i go zdobyła - 1 kwietnia 2021 roku w tureckiej Antalyi.

Zajmująca 38 lokatą w rankingu światowym Aleksandra Kaleta w pierwszej walce wygrała w piątek przez ippon z dużą wyżej sklasyfikowaną Uzbeczką Diyorą Keldiyorovą (nr 10). W ćwierćfinale przegrała z Khorloodoi Bishrelt z Mongolii (WR – 15), ale w repasażu pokonała, znów przed czasem, Amerykankę Katelyn Jarrell (WR – 32).

Grand Slam w Abu Dhabi: najlepszy występ w karierze Pawła Drzymała

W swoim drugim, najlepszym występie w karierze w zawodach Grand Slam Paweł Drzymał (-81kg), Młodzieżowy Wicemistrz Europy z 2019 roku, zajął 7 pozycję w Abu Dhabi.

Plasujący się na 120 lokacie w rankingu światowym reprezentant Polski pokonał Irlandczyka Bearacha Gleesona (WRL - 150) i następnie wygrał z Kanadyjczykiem Etienne Briandem (WRL - 43), medalistą Grand Slam i Grand Prix.

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek: Magda Glubiak złotą medalistką

Magda Glubiak, młodsza siostra odnoszącej krajowe i zagraniczne sukcesy Martyny Glubiak (obie GKS Czarni Bytom), zwyciężyła w kategorii -63kg podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Pile. Srebro w tej wadze zdobyła Julia Marczak (UKS Judo Sensei Płock).

W kat. -57kg zwyciężyła Martyna Skorupińska, a na 2 lokacie uplasowała się jej koleżanka klubowa z Pohl Judo Przemęt Kaja Sobierajska Kaja, kuzynka utytułowanej Katarzyny Sobierajskiej.

Grand Slam w Abu Dhabi: Julia Kowalczyk wylosowała Brytyjkę Toprak

Julia Kowalczyk będzie walczyła z Brytyjką Acelyą Toprak, a Arleta Podolak z Enkhriilen Lkhagvatogoo z Mongolii w 1/8 finału kategorii -57kg na zawodach Grand Slam w Abu Dhabi. Dzisiaj odbyło się losowanie.

Obie nasze judoczki będą walczyły jutro (26 listopada), podobnie jak startująca w wadze -52kg Aleksandra Kaleta. Wylosowała ona Uzbeczkę Diyorę Keldiyorovą, nr 10 w rankingu światowym.