luty 2022

European Open w Warszawie: Wiktor Mrówczyński – największy sukces w karierze

- Złoty medal Pucharu Świata jest moim największym sukcesem w karierze – mówi Wiktor Mrówczyński, zwycięzca rywalizacji w kategorii -73kg na warszawskim Torwarze. Złoto zdobył także Piotr Kuczera (-100kg). Reprezentanci Polski wywalczyli również 5 brązowych krążków.

- Jestem szczęśliwy, że odniosłem ten sukces właśnie w Warszawie, ponieważ wysłuchanie hymnu przed polską publicznością było ogromnym wyróżnieniem – powiedział 26-letni Wiktor Mrówczyński, zawodnik pochodzący z Puszczy Mariańskiej, a od kilku lat startujący w barwach AZS AWF Katowice.

European Open w Warszawie: drugie złoto dla Polski, triumf Kuczery!

Piotr Kuczera (-100kg) powtórzył sukces Wiktora Mrówczyńskiego (-73kg) i zdobył złoty medal turnieju European Open (Puchar Świata) w Warszawie. Brązowe krążki w niedzielę wywalczyli Kinga Wolszczak (+78kg) i Sebastian Marcinkiewicz (-81kg). Łącznie Biało-Czerwoni sięgnęli po 7 medali i zajęli 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Najlepsza była Japonia 3 - 1 - 1.

Dzisiaj na 5 lokatach uplasowali się Katarzyna Sobierajska (-70kg), Damian Stępień (-81kg) i Oleksii Lysenko (-100kg), a na 7 pozycjach sklasyfikowano Pawła Drzymała (-81kg) i Mariusza Kruegera (+100kg).

European Open w Warszawie: Mrówczyński ze złotem, polskie podium w wadze -73kg!

Polscy judocy świetnie spisali się w kategorii -73kg turnieju European Open (Puchar Świata) w Warszawie. Złoty medal zdobył Wiktor Mrówczyński, a brązowe Mateusz Garbacz i Damian Szwarnowiecki. 5 pozycja dla Adama Stodolskiego. W wadze -48kg brązowy krążek wywalczyła Paulina Szlachta.

Wiktor Mrówczyński wcześniej miał dwa srebra w imprezach tej rangi – w 2018 roku w Madrycie i w 2019 roku w Warszawie.

Oświadczenie

Wobec haniebnej napaści Rosji na niepodległą Ukrainę Polski Związek Judo zawiesza współpracę z Rosyjską Federacją Judo.

Polski Związek Judo oświadcza, że nie uznaje honorowej prezydencji Putina w Światowej Federacji Judo.

Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Ukraińskiej Federacji Judo i deklarujemy również udzielenie wszelkiej możliwej pomocy dla ukraińskich judoków.

Maria Jesionek: jestem silniejsza i zmieniłam podejście do walki

W swoim pierwszym tegorocznym starcie Maria Jesionek (-52kg) zdobyła złoty medal Pucharu Europy kadetów w Fuengiroli. Polska judoczka wygrała aż 4 walki, rozstrzygając półfinał w 9 sekund i finał w 38 sekund! - Jestem silniejsza i zmieniłam podejście do walki – mówi triumfatorka turnieju w Hiszpanii.

Biało-Czerwoni świetnie walczyli w Fuengiroli. Po złoto sięgnął też Damian Kubiak (-90kg), a z brązowymi medalami do Polski wrócili Kinga Chmielewska (-57kg), Kamil Michna (-60kg), Kamil Kustrzycki (-66kg) i Mateusz Grendys (-73kg).

European Open w Warszawie – polska kadra mężczyzn w mocnym składzie

Niemal wszyscy najlepsi polscy judocy wystąpią w dniach 26 – 27 lutego w European Open (Puchar Świata) w Warszawie. W kobiecej kadrze szansę dostanie wiele młodych judoczek.

- Z powodu kontuzji wypadł Dawid Szulik -73kg, a pod znakiem zapytania stoi start Kacpra Szczurowskiego -100kg, który ma również problemy zdrowotne – mówi trener Marek Kręcielewski, asystent Rashada Hasanova, głównego szkoleniowca naszej reprezentacji,

Damian Kubiak: chcę wykorzystać ostatnie szanse w kadetach

W miniony weekend Damian Kubiak (Akademia Judo Poznań) zdobył złoty medal Pucharu Europy kadetów w Fuengiroli w wadze -90kg. - To mój ostatni sezon w tej kategorii wiekowej i chcę wykorzystać szansę na sukcesy międzynarodowe – mówi reprezentant Polski. Pierwsze miejsce w Hiszpanii wywalczyła także Maria Jesionek (-52kg/UKJ Lemur Warszawa).

European Open w Warszawie: sukcesy Polaków w poprzednich edycjach!

W trzech z czterech ostatnich edycji European Open (Pucharu Świata) w Warszawie polscy judocy zajmowali 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Kolejne zawody tej rangi na stołecznym Torwarze już w najbliższy weekend, w dniach 26 – 27 lutego.

Poprzedni turniej odbył się w 2020 roku, a Polacy wywalczyli aż 9 medali – 5 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe. Zdecydowanie wygrali rywalizację zespołową. Na najwyższym stopniu podium stanęli Karolina Pieńkowska (-52kg), Angelika Szymańska (-63kg), Urszula Hofman (-70kg) i Damian Stępień (-81kg), Kacper Szczurowski (-100kg).

Paweł Zagrodnik: Beata Pacut poradziła sobie bardzo dobrze w roli faworytki

- Beata Pacut poradziła sobie bardzo dobrze w roli faworytki, zresztą co widać po wyniku – mówi Paweł Zagrodnik, trener kadry narodowej Biało-Czerwonych po zwycięstwie judoczki GKS Czarni Bytom w Grand Slamie w Tel Avivie w wadze -78kg.

- Na początku Beata była trochę spięta, ale z biegiem czasu rozkręciła się i toczyła otwarte i zwycięskie walki - powiedział szkoleniowiec kobiecej reprezentacji.

W izraelskich zawodach Beata Pacut wygrała 4 pojedynki - z Ukrainką Yelyzavetą Lytvynenko, Holenderką Karen Stevenson, Włoszką Giorgią Stangherin i w finale z Niemką Aliną Boehm.

European Open w Warszawie: Kinga Wolszczak – celem jest medal

- W ubiegłym sezonie zdobyłam dwa medale European Open, więc wiem, że jestem w stanie walczyć o miejsce na podium też w Warszawie – mówi Kinga Wolszczak (+78kg) przed zawodami rangi Pucharu Świata na stołecznym Torwarze w dniach 26 – 27 lutego.