Listopad 2023

Grand Slam w Tokio: prestiżowy turniej z udziałem 10 Polaków

Dziesięcioro polskich judoków – sześciu zawodników i cztery zawodniczki - wystartuje w sobotę i niedzielę (2-3 grudnia) w prestiżowym turnieju Grand Slam im. Jigoro Kano w Tokio.

- W składzie są: -73kg Adam Stodolski, Ksawery Morka, -90kg Jakub Pankowski, -100kg Piotr Kuczera, +100kg Kacper Szczurowski, Grzegorz Teresiński oraz -52kg Aleksandra Kaleta, -57kg Arleta Podolak, -63kg Angelika Szymańska, +78kg Kinga Wolszczak – mówi Jarosław Wołowicz, kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Judo i nowo powołany trener koordynator kobiecej reprezentacji.

Mistrzostwa Polski Seniorów: Natalia Stokłosa - najtrudniejsza walka w półfinale

Po wywalczeniu srebrnego medalu w poprzednim roku w Warszawie, tym razem Natalia Stokłosa (PGE Akademia Judo Poznań) zdobyła w Katowicach złoty medal w Mistrzostwach Polski w kategorii -48kg.

Pochodząca z Łodzi Natalia Stokłosa szybko zwyciężyła w pojedynkach ćwierćfinałowym z Kariną Grzywacz i finałowym z Oliwią Onysk (obie AZS AWF Katowice). Natomiast w półfinale pokonała Zuzannę Woźniak (Yuko Józefów).

Mistrzostwa Polski Seniorów: Grzegorz Teresiński – do 3 razy sztuka

Po zdobyciu brązowych medali w latach 2021-22, judoka UKS Sport dla Wszystkich Warszawa Grzegorz Teresiński zdobył złoty medal w kategorii wagowej +100kg w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów.

W półfinale pokonał Bartłomieja Mormana, a w finale Dominika Majowskiego. Obydwie walki rozstrzygnął przed czasem, spędzając łącznie na tatami niewiele ponad 3,5 min.

Mistrzostwa Polski Seniorów: Kaleta i Makarewicz obronili tytułu

Na tatami w Katowicach Aleksandra Kaleta (-52kg) i Arkadiusz Makarewicz (-66kg) obronili tytuły Indywidualnych Mistrzów Polski Seniorów.

W walkach finałowych Aleksandra Kaleta (UKS Judo Wolbrom) wygrała przed czasem z Klaudią Cieślik (AZS AWF Katowice), zaś Arkadiusz Makarewicz (Praesidium Wrocław) w dogrywce z Szymonem Szymańskim (Yuko Józefów).

W pozostałych kategoriach w niedzielę triumfowali: -60kg 1. Hubert Pieczyński (AZS Opole) i -48kg 1. Natalia Stokłosa (PGE Akademia Judo Poznań).

Mistrzostwa Polski Seniorów: zwycięstwa faworytów, ale były też niespodzianki

Angelika Szymańska (KS Judo Szczepańska Team Włocławek) w kategorii -63kg i Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) -100kg zdobyli złote medale w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek w Katowicach.

W finale wagi -57kg spotkały się kadrowiczki, a Arleta Podolak (Gwardia Warszawa) wygrała z Julią Kowalczyk (Polonia Rybnik).

W pojedynku o złoto w kat. -70kg, trwającym prawie 8 minut, Aleksandra Kowalewska (KS Nastula Club Warszawa) pokonała Elizę Wróblewską (PGE Akademia Judo Poznań).

Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek

Akredytacja i Backnumber

Hala Sportowa AWF Katowice, Katowice ul. Mikołowska 72a

- Godzina 15:00 otwarcie biura i rozpoczęcie wydawania akredytacji oraz naklejek sponsorskich PKP CARGO.

- Każdy zawodnik zobowiązany jest do umieszczenia naklejki sponsora PKP CARGO na białej Judogi w dolnej części Backnumber.

- Zawodnicy startujący w zawodach muszą posiadać naszyty i nie uszkodzony Backnumber na białej i niebieskiej Judogi.

- Zawodnicy mogą startować tylko z Backnumber oficjalnie zatwierdzonym przez IJF i PZJudo.

Mistrzostwa Polski Seniorów: Angelika Szymańska – po pierwszy medal dla KS Judo Szczepańska

To nierozłączny duet A.Sz. i A.Sz. - Angelika Szymańska i jej trenerka Aneta Szczepańska. W sobotę judoczka z Włocławka powalczy w Katowicach o pierwszy medal Mistrzostw Polski w historii Klubu Sportowego Judo Szczepańska Team Włocławek.

- W MP seniorów startuję regularnie od 2017 roku, a w debiucie zdobyłam srebrny medal, podobnie w 2021. Na najwyższym stopniu podium stanęłam w 2022 i 2023, a na trzecim – w latach 2018-2019 – mówi 24-letnia Angelika Szymańska.