European Open w Warszawie: 5 miejsce Klaudii Cieślik

Wicemistrzyni Polski, 25-letnia Klaudia Cieślik (-52kg) zajęła 5 miejsce w turnieju European Open (Puchar Świata) w warszawskiej Arenie Ursynów. Wygrała dzisiaj 3 z 5 walk.

Klaudia Cieślik pokonała przed czasem Francuzkę Jade Desbuis oraz Holenderkę Rachel Van De Meeberg, zaś w ćwierćfinale przegrała z inną francuską judoczka Julie Weill Dit Morey. W repasażu wygrała przez ippon z Djamilą Silvą z Republiki Zielonego Przylądka, a w pojedynku o brąz – trwającym 6.44 min – uległa Chince Liu Ben.

W poprzednim sezonie Klaudia Cieślik zdobyła brąz w Pucharze Europy w Sarajewie, a w 2018 roku sięgnęła po srebro w zawodach tej rangi w Bratysławie.

Na 7 miejscach w sobotę sklasyfikowane zostały Paulina Szlachta (-48kg) i Arleta Podolak (-57kg).

Paulina Szlachta miała bilans walk 2-2, pokonała w dogrywkach Holenderkę Joshlyn Supusepę, a z kolei Arleta Podolak również 2-2. Dwukrotna triumfatorka Turnieju Warszawskiego okazała się dziś lepsza m.in. od Niemki Bettiny Bauer.

Z różnych powodów w 1 dniu European Open w Warszawie nie startowali m.in. Aleksandra Kaleta -52kg, Julia Kowalczyk -57kg, Angelika Szymańska -63kg, Wiktor Mrówczyński -73kg.

W niedzielę, 26 lutego rywalizacja będzie się odbywać w kategoriach -70kg, -78kg, +78kg kobiet, a także -81kg, -90kg, -100kg, +100kg mężczyzn.