European Open w Warszawie: Anna Dyba i Damian Szwarnowiecki tuż za podium

Mistrzowie Polski Anna Dyba (-78kg) i Damian Szwarnowiecki (-81kg) zostali sklasyfikowani na 5 pozycjach w turnieju European Open – Pucharze Świata w Warszawie. 7 miejsce zajęła Paulina Muszyńska (-78kg).

W pojedynkach o brązowe medale Anna Dyba (AZS AWF Wrocław) przegrała po blisko 6-minutowej rywalizacji z Holenderką Linde Hanstede, a z kolei Damian Szwarnowiecki (Praesidium Wrocław) poniósł porażkę – również w dogrywce (walka trwała ponad 5 minut) z Francuzem Baptiste Pierre.

Wcześniej Anna Dyba pokonała 2 z 3 rywalek, tj. Włoszkę Betty Vuk i Hiszpankę Lucię Perez Gomez. Końcowy bilans Polki to 2-2.

Damian Szwarnowiecki odniósł 4 zwycięstwa w 6 pojedynkach. Wygrał z Francuzem Anthonym Tama, Włochem Alessandro Bellinim, Czechem Janem Svobodą, Gruzinem Luką Javakhishvili.

Utytułowany Damian Szwarnowiecki, 5 judoka Mistrzostw Świata 2018, wywalczył brąz w 2022 roku w European Open w Warszawie.

Dzisiaj 7 lokatę wywalczyła Paulina Muszyńska (Wybrzeże Gdańsk). Wygrała walkę z Brytyjką Rachel Tytler.

W silnie obsadzonych zawodach na stołecznym Torwarze najlepiej spisali się Francuzi, którzy sięgnęli po 12 medali – 4 złote, 2 srebrne, 6 brązowych.

W reprezentacji Polski wystąpiło sporo młodych judoczek i judoków, którzy przygotowują się do listopadowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Pile.

Za tydzień (1-3 marca) pierwsza reprezentacja Biało-Czerwonych startować będzie w Grand Slamie w Uzbekistanie.