EYOF w Mariborze: Nicole Widłak na miejscach 9-12

Nicole Widłak (Czarni Bytom) została sklasyfikowana na miejscach 9-12 w kategorii +70kg podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w Mariborze.

Po zwycięstwie w 1/8 finału przez ippon (dwa razy waza-ari) z Niemką Peppa Ploehnert, przegrała w ćwierćfinale z Francuzką Quessią Diankolelą-Biniakounou.

Niestety w swojej pierwszej walce repesażowej reprezentantka Polski uległa Rumunce Roxanie Visie.

Ostatniego dnia zawodów indywidualnych w Słowenii bez powodzenia rywalizowali także Julia Szymaniak (AZS UW Warszawa) w wadze -70kg, a także Oskar Krzynówek (Galeon Gdynia) -90kg.

Z naszej kadry narodowej w EYOF najlepiej spisał się Jan Kolondra (Akademia Sparta Skoczów), który był 5 w kat. -55kg.

Biało-Czerwoni startować będą jeszcze w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w turnieju drużyn mieszanych.