Grand Prix Austrii: niezły występ Kacpra Szczurowskiego w Linzu

Kacper Szczurowski zajął 7 miejsce w kategorii +100kg w zawodach Grand Prix Austrii w Linzu. Za tydzień nasza kadra narodowa startować będzie w Grand Prix Tadżykistanu w Duszanbe. Obydwa turnieje zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Paryżu.

W sobotę w Linzu Kacper Szczurowski triumfował w 2 z 4 walk. W eliminacjach wygrał m.in. przed czasem z doświadczonym reprezentantem gospodarzy Danielem Allerstorferem, medalistą kilku imprez rangi GP.

W ćwierćfinale Polak przegrał w dogrywce z wielką nadzieję węgierskiego judo Richardem Sipoczem. Z kolei w repasażu Kacper Szczurowski uległ Holendrowi Jelle Snippe.

W tym roku polski judoka zdobył brązowy medal w Pucharze Świata w Rzymie.

W kategorii -100kg startował dzisiaj Michał Jędrzejewski. Wicemistrz Europy Juniorów w 1/16 finału pokonał Austriaka Michaela Niederdorfera, zaś o wejście do ósemki przegrał z Duńczykiem Mathiasem Madsenem, byłym Młodzieżowym Mistrzem Europy.

Bez powodzenia w Linzu rywalizowali Aleksandra Kowalewska -70kg, Sebastian Marcinkiewicz -81kg, Damian Stępień -81kg.