Grand Prix Portugalii: wspaniałe otwarcie roku olimpijskiego Kingi Wolszczak

22-letnia Kinga Wolszczak (+78kg) uzyskała życiowy wynik w zawodach Grand Prix, zdobywając brązowy medal w portugalskim Odivelas koło Lizbony. Zwyciężyła w niedzielę w 4 z 5 pojedynków, a każdy z nich zakończył się przed czasem.

Wrocławianka Kinga Wolszczak wygrała kolejno z Senegalką Monicą Sagna i Moirą Morillo z Dominikany, a w ćwierćfinale poniosła porażkę z ze zwyciężczynią kategorii +78kg Turczynką Hilal Ozturk.

W repasażu reprezentantka Polski pokonała Brazylijkę Giovannę Santos i o brąz triumfowała w walce z Algierką Sonią Asselah. Rok temu Kinga Wolszczak okazała się lepsza od tej rywalki w tych samych zawodach w Portugalii.

W jednym z ostatnich ubiegłorocznych startów Polka sięgnęła po brąz w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Poczdamie. Wcześniej była 5 w ME Seniorek w Sofii (2022 roku) i uplasowała się tuż za podium w 2023 roku w Pucharze Świata w Warszawie i Grand Prix w Duszanbe.

W GP Portugalii rywalizowali także, ale bez sukcesów: -57kg Julia Kowalczyk, -73kg Ksawery Morka i -90kg Jakub Pankowski.

Za tydzień Biało-Czerwoni wystąpią w Grand Slamie w Paryżu, a potem kolejne turnieje w ramach kwalifikacji olimpijskich, m.in. GS w Baku oraz Puchar Świata w Gyor i Warszawie.