International Tour: cztery zwycięstwa Polaków w Bańskiej Bystrzycy

W przedostatnim, trzecim turnieju seniorskiego cyklu International Tour w Bańskiej Bystrzycy polscy judocy odnieśli cztery zwycięstwa. W słowackim turnieju startowało 137 zawodników i zawodniczek.

Pierwsze miejsce zajęli: Zuzanna Woźniak w kategorii -48kg, Natalia Kobus -78kg i Wiktoria Lis +78kg oraz Igor Błaszczak -60kg.

Zuzanna Woźniak najtrudniejszą walkę – w systemie „każda z każdą” - stoczyła z Oliwią Onysk. Pojedynek zakończył się w dogrywce i trwał ponad sześć i pół minuty. Natalia Kobus pokonała dwie rywalki, w tym Paulinę Dziopę, zaś Wiktoria Lis dwukrotnie zmierzyła się z Manon Nokels. Bilans 2-0.

Po dwóch triumfach Antona Kleinosa w kat. -60kg w International Tour, tym razem zajął 3 lokatę. Na najwyższym stopniu podium stanął Igor Błaszczak. W bezpośredniej walce lepszy okazał się – w dogrywce – Igor Błaszczak.

Ostatnia odsłona cyklu zawodów, organizowanych przez Związki Judo z Polski, Słowacki, Czech, odbędzie się 9 września w Brnie.