Mistrzostwa Świata Kadetów: Bielawska i Glubiak na miejscach 9-16

Emilia Bielawska (-57kg) i Magda Glubiak (-63kg) zostały sklasyfikowane na lokatach 9-16 w Mistrzostwach Świata Kadetów w Zagrzebiu. Wczoraj złoty medal w kategorii -66kg zdobył Szymon Szulik.

Dwa miesiące temu na tatami w Portugalii Emilia Bielawska (Hato Judo Warszawa) i Magda Glubiak (GKS Czarni Bytom) zajęły 5 miejsca w Mistrzostwach Europy.

W piątek, 25 sierpnia obie polskie judoczki wygrały po jednej walce, pokonując – odpowiednio Australijkę Biancę Tandean i Niemkę Leę-Marie Wallenhorst.

Niestety w 1/16 finału poniosły porażki z reprezentantkami Stanów Zjednoczonych – Emilia Bielawska z Nicole Cancelą i Magda Glubiak z Emily Danielą Jaspe (w dogrywce).

W czwartek świetnie spisał się Szymon Szulik (KS Polonia Rybnik), który pokonał pięciu przeciwników i jako pierwszy Polak w historii stanął na najwyższym stopniu podium MŚ Kadetów.

W sobotę walczyć będzie w wadze +70kg Zuzanna Banaszewska. W 1/16 finału spotka się z Brazylijką Dandarą Camilo. Wcześniej bez powodzenia w chorwackiej stolicy startowała jej koleżanka klubowa z UKJ Lemur Warszawa Maria Jesionek (-52kg).

Trenerem reprezentacji jest Tomasz Jopek, z którym współpracują trenerzy klubowi.