PE Juniorów: złoto Oli Turek, brąz Martyny Glubiak i Oli Kowalewskiej

Aleksandra Turek (-78kg) zdobyła złoty medal, a Martyna Glubiak (-63kg) i Aleksandra Kowalewska (-70kg) brązowe w 1 dniu Pucharu Europy Juniorów w Berlinie.

Dla Aleksandry Turek to już trzeci tytuł i łącznie piąty medal w zawodach tej rangi w 2023 roku. Poprzednio triumfowała w marcu w Bośni i Hercegowinie oraz w lipcu w Słowenii. Srebro wywalczyła na Litwie, a brąz w Portugalii.

Dzisiaj w Niemczech wygrała trzy walki przed czasem, w tym w półfinale z Finką Emmą Krapu i w finale z judoczką gospodarzy Mathildą Sophie Niemeyer.

Martyna Glubiak sięgnęła po swój trzeci medal w tym roku, wcześniej miała na koncie złoto i brąz. Z kolei Aleksandra Kowalewska od marca 4-krotnie stanęła na podium – na po dwa złota i brązy.

W sobotę w PEJ w Berlinie Martyna Glubiak rozpoczęła rywalizację od porażki, ale potem wygrała dwa pojedynki w repasażach i o brązowy medal pokonała Niemkę Sarę-Joy Bauer.

Aleksandra Kowalewska miała identyczną drogą na podium – bilans 3-1, ale czasowo znacznie dłuższą. Wszystkie 4 walki z jej udziałem zakończyły się dogrywkami, a ostatnia potyczka – o medal z Izraelką Gayą Or Bar – trwał aż 10 minut.

Siódme miejsce w kategorii -78kg zajęła Oliwia Romanik.