Puchar Europy Juniorów: polscy kadeci wystąpią w Poznaniu

Zbliżający się turniej rangi Pucharu Europy Juniorów (13-14 kwietnia) jest szansą pokazania się na międzynarodowej arenie także dla naszych kadetów. Trener reprezentacji Tomasz Jopek powołał kilkoro judoków i judoczek na zawody oraz camp.

Wśród powołanych znaleźli się między innymi Emilia Bielawska -57kg, Amelia Ptasińska -63kg, Zuzanna Banaszewska +70kg i Jakub Kurowski -60kg.

W ostatni weekend Barbara Twarowska i Jakub Kurowski zdobyli brązowe medale Pucharu Europy Kadetów w słowackim Samorinie, a 5 miejsce zajęli Emilia Bielawska, Amelia Ptasińska i Derek Marczak. Z kolei Zuzanna Banaszewska zwyciężyła w kategorii -78kg w Mistrzostwach Polski Juniorów w Opolu.

Trener kadry narodowej kadetów (juniorów młodszych) Tomasz Jopek już wcześniej zapowiadał, że niektórzy z zawodników i zawodniczek – wzorem poprzednich lat – będą łączyli starty w swojej grupie wiekowej z rywalizacją w juniorach.

W ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Kadetów – z obecnej kadry - Zuzanna Banaszewska zdobyła brązowy medal w wadze +70kg, zaś w Mistrzostwach Europy 5 lokaty wywalczyły Emilia Bielawska i Zuzanna Banaszewska.

Do Pucharu Europy Juniorów w Poznaniu zgłoszonych jest już 381 zawodników i zawodniczek z 22 krajów.