Puchar Europy w Bielsku-Białej: 430 kadetów na liście startowej

430 judoków i judoczek z 19 krajów zgłosiło się już do Pucharu Europy Kadetów, który w dniach 18-19 maja odbędzie się w Bielsku-Białej. Po turnieju zaplanowany jest międzynarodowy camp (20-22.05).

W hali BBOSiR rywalizować będą zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 2007-09 w 16 kategoriach wagowych. Pierwszego dnia o medale powalczą dziewczęta od -40 do -52kg oraz chłopcy od -50 do -66kg, a drugiego odpowiednio, -57 do +70kg i -73 do +90kg.

Na liście startowej, do tej pory, znaleźli się judocy m.in. z Ukrainy, Izraela, Holandii, Litwy, Rumunii, Belgii, Chorwacji, Francji, Słowacji i Grecji.

W ubiegłym roku w PE w Bielsku-Białej, Polacy zdobyli 5 medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Szulik w kategorii -66kg. Niedługo później – jako pierwszy polski judoka w historii – został Mistrzem Świata Kadetów.

W tym roku Biało-Czerwoni startowali w Pucharach Europy Kadetów:

- we włoskiej Follonicy: srebro Jan Kolondra -55kg

- w hiszpańskiej Fuengiroli: złote Jakub Kurowski -60kg, Derek Marczak -81kg

- w słowackim Samorinie: złoto Sandra Walendzik -40kg, srebro Natasza Potok -44kg, Nicole Widłak +70kg, brąz Jan Kolondra -55kg, Jakub Kurowski -60kg, Barbara Twarowska -48kg, Hanna Zaitseva -63kg, Julia Troka +70kg

- w czeskim Teplicach: złoto Sandra Walendzik -40kg, Zuzanna Banaszewska +70kg, srebro Hanna Zaitseva -63kg, brąz Martyna Skorupińska -70kg, Nikola Zaręba +70kg

- w Berlinie: złoto Jan Kolondra -55kg, srebro Sandra Walendzik -40kg, brąz Jakub Grubelski -66kg

Nasi kadeci odnoszą także sukcesy w juniorach, m.in. w niedawnym Pucharze Europy w Poznaniu brązowe krążki wywalczyli Zuzanna Banaszewska – 78kg i Jakub Kurowski -60kg.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbędą się na koniec czerwca w Sofii, zaś Mistrzostwa Świata w ostatnich dniach sierpnia w Limie.