Sierpień 2023

Mistrzostwa Europy Juniorów: Polacy w 13-osobowym składzie

W 13-osobowym składzie wystąpi reprezentacja Polski w Mistrzostwach Europy Juniorów w holenderskiej Hadze. Tytułu wywalczonego rok temu w Pradze bronić będzie Ksawery Ignasiak w kategorii -60kg.

Oprócz niego, z męskiej kadry (trener Marek Kręcielewski) indywidualnie startować będą: -66 kg Kamil Kustrzycki, -90 kg Michał Wąsikowski, +100kg Grzegorz Teresiński. W zawodach drużynowych do Michała Wąsikowskiego (-90kg) i Grzegorza Teresińskiego (+90kg) dołączy Adam Kazimierczak -73kg.

W piątek reprezentacja Polski wyjeżdża do Japonii

Pierwszego września 11-osobowa reprezentacja Polski – 7 zawodniczek i 4 zawodników – wyjeżdża na 2-tygodniowe zgrupowanie do Japonii.

- Będziemy trenować w dwóch ośrodkach: pierwszy tydzień w Yamanashi, a drugi w Kokushikan. Zapowiada się bardzo mocne zgrupowanie z bardzo dobrymi miejscowymi judoczkami i judokami – mówi Paweł Zagrodnik, trener kobiecej kadry narodowej.

Z podstawowego składu do Japonii pojedzie siedem zawodniczek. - Z trenerem klubowym Elizy Wróblewskiej (-70kg) ustaliliśmy, że ona przygotowuje się innym torem – dodał szkoleniowiec.

Powołanie na TC Warszawa - KN Juniorzy Młodsi

Zapraszamy na camp treningowy z kadrami narodowymi w Warszawie 28.09-01.10.2023.

Mistrz Świata Kadetów Szymon Szulik: wymarzony finał, szybki i widowiskowy

- Najlepszym pojedynkiem w moim wykonaniu oczywiście był finał, szybki i widowiskowy, po prostu wymarzony – mówi Szymon Szulik, Mistrz Świata Kadetów kategorii -66kg i nowy lider rankingu Międzynarodowej Federacji Judo.

Kilka dni temu na tatami w Zagrzebiu judoka Polonii Rybnik, jako pierwszy Polak w historii, zdobył złoty medal MŚ w tej grupie wiekowej. - Wcześniej wygrałem tutaj Puchar Europy, dlatego mogę powiedzieć, że chorwacka stolica jest szczęśliwym dla mnie miastem i darzę ją sentymentem – przyznał.

Komunikat w sprawie zasad i kwot nagród przyznawanych zawodnikom, trenerom klubowym i trenerom kadr narodowych za medale zdobyte na zawodach mistrzowskich międzynarodowych w latach 2023 – 2024

Szanowni Państwo,
decyzją Zarządu PZ Judo w sprawie zasad i kwot nagród przyznawanych zawodnikom, trenerom klubowym i trenerom kadr narodowych za medale zdobyte na zawodach mistrzowskich międzynarodowych w latach 2023 – 2024 obowiązują następujące nagrody finansowe.
W załączeniu uchwała zarządu wraz z załącznikiem

Mistrz Świata Szymon Szulik liderem rankingu kadetów IJF

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Świata Kadetów w Zagrzebiu, Szymon Szulik został nowym liderem kategorii -66kg Międzynarodowej Federacji Judo. Brązowa medalistka Zuzanna Banaszewska zajmuje 5 miejsce w wadze +70kg.

Przed turniejem w Chorwacji Szymon Szulik plasował się na 3 pozycji, a w klasyfikacji światowej prowadził Azer Abil Yusubov. Spotkali się w finale MŚ i zdecydowanie lepszy był polski judoka.

Obecnie Szymon Szulik ma 803 pkt, wyprzedza Abila Yusubova 770 i Gruzina Giorgiego Givishvilego 460.

Tomasz Jopek: dostaliśmy wiatr w żagle, historyczny sukces!

- Wierzyłem w naszych zawodników i zawodniczki, wygrywali z najlepszymi w Pucharach i Mistrzostwach Europy. Sukces w Mistrzostwach Świata jest historyczny i już czujemy, że dostaliśmy wiatr w żagle, jako reprezentacja kadetów i całe polskie judo – mówi Tomasz Jopek, główny trener kadry narodowej do lat 18.

W Zagrzebiu pierwszym polskim Mistrzem Świata Kadetów został Szymon Szulik (-66kg), a brązowy medal zdobyła Zuzanna Banaszewska (+70kg).

Historyczne MŚ Kadetów dla Polski. Zuzanna Banaszewska z brązem!

To najlepszy występ Polaków w Mistrzostwach Świata Kadetów. Po czwartkowym złotym medalu Szymon Szulika w kategorii -66kg, dziś w Zagrzebiu brąz wywalczyła Zuzanna Banaszewska w wadze +70kg. Gratulacje dla wszystkich trenerów pracujących z naszymi judokami.

Zuzanna Banaszewska (UKJ Lemur Warszawa), ćwierćfinalistka tegorocznych Mistrzostw Europy, turniej rangi MŚ rozpoczęła od zwycięstwa z Brazylijką Dandarą Camilo (1/16 finału) w 3.46 min (2x waza-ari).

International Tour: cztery zwycięstwa Polaków w Bańskiej Bystrzycy

W przedostatnim, trzecim turnieju seniorskiego cyklu International Tour w Bańskiej Bystrzycy polscy judocy odnieśli cztery zwycięstwa. W słowackim turnieju startowało 137 zawodników i zawodniczek.

Pierwsze miejsce zajęli: Zuzanna Woźniak w kategorii -48kg, Natalia Kobus -78kg i Wiktoria Lis +78kg oraz Igor Błaszczak -60kg.

Mistrzostwa Świata Kadetów: Bielawska i Glubiak na miejscach 9-16

Emilia Bielawska (-57kg) i Magda Glubiak (-63kg) zostały sklasyfikowane na lokatach 9-16 w Mistrzostwach Świata Kadetów w Zagrzebiu. Wczoraj złoty medal w kategorii -66kg zdobył Szymon Szulik.

Dwa miesiące temu na tatami w Portugalii Emilia Bielawska (Hato Judo Warszawa) i Magda Glubiak (GKS Czarni Bytom) zajęły 5 miejsca w Mistrzostwach Europy.

W piątek, 25 sierpnia obie polskie judoczki wygrały po jednej walce, pokonując – odpowiednio Australijkę Biancę Tandean i Niemkę Leę-Marie Wallenhorst.